Chcesz wygrać samochód? Weź paragon fiskalny!

Posted by on Sie 11, 2015 in Aktualności | 0 comments

Chcesz wygrać samochód? Weź paragon fiskalny!

1 października 2015 roku rusza Loteria Paragonowa. Klient, który pamięta o paragonie, będzie mógł go potem zgłosić do konkursu. Nagrody? Sprzęt elektroniczny i samochody. Czy dla konsumentów zacznie się liczyć paragon fiskalny przy zakupie? Na to liczy Ministerstwo Finansów.

W czerwcu bieżącego roku Ministerstwo Finansów podpisało umowę na przygotowanie, urządzenie i kompleksową umowę Loterii Paragonowej. Akcja rusza z początkiem października. Na czym będzie polegać zabawa?

Weź paragon, a potem zarejestruj

Każdy konsument, który ma skończone 18 lat może wziąć udział w loterii. Musi tylko pamiętać, by zabrać paragon fiskalny po zrobionych zakupach. Dowód zapłaty o wysokości przynajmniej 10zł rejestruje następnie na specjalnej stronie internetowej, a potem czeka na losowanie nagród. Takie losowanie odbędzie się raz w miesiącu.

Co można wygrać w Loterii Paragonowej?

Co miesiąc konsumenci mogą wygrać nagrodę główną – samochód osobowy Opel Astra, a także notebooki i tablety. Co więcej, wygrywa nie tylko klient zgłaszający paragon, ale też przedsiębiorca. Tablet przewidziany jest dla podatnika, który wystawił zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Raz na kwartał odbędzie się dodatkowe losowanie spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży. Przewidziana wówczas nagroda specjalna to Opel Insignia.

Po co ta Loteria?

Wiadomo – nie chodzi o to, że Ministerstwo Finansów zapragnęło obdarować podatników samochodami i sprzętem elektronicznym. Przeprowadzenie kampanii promocyjnej loterii to wydatek  rzędu 7 milionów złotych brutto. Jaki więc jest cel Loterii Paragonowej? To kolejny sposób na zmobilizowanie przedsiębiorców do wystawiania paragonów i rejestrowania całości sprzedaży na kasach czy drukarkach fiskalnych. Klient, który chce wziąć udział w loterii, będzie domagać się paragonu. A jak wiadomo towar potwierdzony paragonem, to towar zarejestrowany. Konsument ma poczuć swój wkład w uczciwy obrót gospodarczy i uczciwą konkurencję, a państwo za ten wkład dziękuję, dając mu szansę na wygraną. Szansa będzie pewnie niewielka – ale może warto spróbować?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *