E-paragon – nowość w 2018 r.

Posted by on Kwi 24, 2017 in Aktualności | 0 comments

E-paragon – nowość w 2018 r.

Na początku 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce system rejestracji paragonów elektronicznych. I choć do inauguracji nowego systemu pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz wywołuje on sporo kontrowersji. Zwłaszcza wśród sprzedawców.

 

Wprowadzenie e-paragonu do polskiego handlu może wywołać spore zamieszanie. Tak przynajmniej argumentują polscy handlowcy. Nic w tym dziwnego – ustawa o wprowadzeniu systemu kas online prawdopodobnie przerzuci koszty zakupu kas fiskalnych na przedsiębiorców. Jak łatwo się domyślić, będzie to dla nich poważny cios finansowy.

 

Paragon elektroniczny aż tak straszny?

 

Problem przed którym stoją przedsiębiorcy jest naprawdę bardzo poważny. Zwłaszcza, że jak na razie nie wiadomo, jakie koszty będzie musiał ponieść każdy z nich, by wymienić jedną kasę fiskalną, na nową kasę online. Zmiany odczują na własnej skórze przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy mają duże sklepy i kilka kas fiskalnych. Czy to oznacza, że przynajmniej część z nich zakończy swoją działalność handlową?

 

Kasa fiskalna online – grób polskich przedsiębiorców?

 

Czy kasa fiskalna okaże się grobem dla polskich handlowców? Dla olbrzymiej większości z nich najprawdopodobniej nie. Otwartym pozostaje pytanie, czy Skarb Państwa w jakiś sposób sam sfinansuje przynajmniej część wydatków, poniesionych na kasy fiskalne nowej generacji, czy też przerzuci całość kosztów na przedsiębiorców. Jeśli faktycznie tak się stanie, to będzie to kolejny przykład na to, jak „innowacje” polskiego fiskusa mogą negatywnie wpłynąć na działalność małych i średnich polskich sklepów. Czy to nie odbije się wzrostami cen? Tego dowiemy się dopiero w przyszłym roku.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *