Kasa fiskalna w salonie kosmetycznym – w 2015 będzie obowiązkowa!

Posted by on Wrz 30, 2014 in Aktualności | 0 comments

Kasa fiskalna w salonie kosmetycznym – w 2015 będzie obowiązkowa!

Kosmetyczki są jedną z grup usługodawców, których dotyczą nowe przepisy w stosowaniu kas fiskalnych. Jeżeli prowadzisz lub masz zamiar prowadzić firmę o tym profilu, sprawdź co czeka cię w 2015. Czy kasa fiskalna będzie obowiązkowa w twoim gabinecie?  

Coraz mniej przywilejów, coraz więcej obowiązków

Kasy fiskalne to obowiązek coraz większej grupy podatników. Ministerstwo Finansów z roku na rok ogranicza prawo do zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Nie inaczej będzie w 2015 roku. Wygasające z końcem grudnia 2014 roku rozporządzenie Ministerstwa Finansów z 29 listopada 2012 roku w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących zostanie zastąpione nowym dokumentem. Jego projekt jest już znany. Zawarte w nim regulacje nie są optymistyczne, zwłaszcza dla wielu usługodawców, w tym kosmetyczek.

Usługodawcy stracą zwolnienie

Projekt nowego rozporządzenia, które wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku nie zmienia limitu do zwolnienia podmiotowego – jak tego obawiali się przedsiębiorcy. Nadal jest to 20 tys. zł w skali roku lub proporcjonalnie mniej dla nowych firm. Natomiast kilka sporych grup usługodawców całkowicie straci przywilej sprzedaży bez konieczności posiadania kasy.

Paragon fiskalny od każdej kosmetyczki

Projektowane rozporządzenie Ministerstwa zawiera zapis poszerzający katalog czynności wyłączonych z wszelkich zwolnień z kas. Na liście usług, które bezwzględnie trzeba będzie ewidencjonować z użyciem kasy fiskalnej, znalazły się również te świadczone w gabinetach kosmetycznych.

Wynika to z § 4 ust. 1 pkt 2 lit. h rozporządzenia, w którym czytamy, że:

§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku: (…) 2) świadczenia usług: (…) h) fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych

Co to oznacza w praktyce?

Każda kosmetyczka, która prowadzi lub planuje prowadzić własną działalność w 2015 roku będzie mieć kasę fiskalną, bez względu na obrót firmy lub jakiekolwiek inne czynniki, które dotychczas pozwalały jej na zwolnienie z obowiązku stosowania kasy.

Paragony kasowe wydrukuje dla klientek przy każdej wykonanej usłudze kosmetycznej lub kosmetologicznej – niezależnie od tego czy zostanie ona wykonana we własnym gabinecie, w podnajmowanym pomieszczeniu czy w domu u klientki.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *