Kasy fiskalne a jelenie – zimą 2013 roku

Posted by on Sty 20, 2013 in Aktualności | 0 comments

Kasy fiskalne a jelenie – zimą 2013 roku

14 stycznia 2013 r. ruszyła kolejna zimowa akcja „Nie bądź jeleń, weź paragon” Pracownicy administracji skarbowej będą przeprowadzać kontrole i sprawdzać, czy firmy prawidłowo ewidencjonują sprzedaż na kasach fiskalnych i wydają paragony klientom. Stwierdzenie zaniedbania tych czynności przez przedsiębiorców jest karane grzywną – nawet w wysokości kilku tysięcy złotych.

Kontrolą objęte będą restauracje, kawiarnie i inne punkty gastronomiczne, ponadto firmy handlowe i usługowe, w tym przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi przewozu osób i wypożyczania sprzętu sportowego. Pracownicy skarbowi sprawdzą, czy firma posiada kasę fiskalną, czy uczciwie rejestruje na niej całość dokonywanej sprzedaży oraz czy klienci otrzymują paragony fiskalne.

W 2013 roku kampania skierowana jest również do klientów sklepów i lokali z kasą fiskalną. Ma im uświadamiać korzyści upominania się o dowód zakupu towaru czy usługi. Konsument, który bierze  paragon fiskalny ułatwia sobie procedurę reklamacji. Mobilizuje też przedsiębiorców do odpowiedniego rozliczania się z budżetem państwa – bowiem każdy paragon to dowód na to, że do wspomnianego budżetu wpływa odpowiedni podatek zapłacony w cenie. W edukacyjno-informacyjnej odsłonie akcji „Weź paragon” mają pomóc przygotowane dla obywateli materiały informacyjne.

Akcja ma charakter ogólnopolski – przy czym obejmuje głównie miejscowości turystyczne. Działania potrwają do 24 lutego 2013r.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *