Od kiedy trzeba mieć kasę fiskalną w 2015 roku?

Posted by on Lut 11, 2015 in Aktualności | 0 comments

Od kiedy trzeba mieć kasę fiskalną w 2015 roku?

Przepisy nowego rozporządzenia Ministra Finansów, zmuszą dziesiątki tysięcy podatników do wprowadzenia kas fiskalnych w firmach. Wielu z nich musi to zrobić do 1 marca 2015 roku.

Od kiedy trzeba mieć kasę fiskalną w 2015 roku?

Odpowiedź na to pytanie interesuje zwłaszcza podatników, którzy od 2015 roku tracą prawo do zwolnienia z kas fiskalnych. Wśród nich znaleźli się wybrani usługodawcy. Aktualne od 1 stycznia 2015 roku rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r., poz. 1544) zawiera poszerzony katalog czynności wyłączonych ze zwolnień z kas. Jak wynika z §4 rozporządzenia aktualnego w latach 2015 i 2016, prawa do zwolnienia z kas fiskalnych od 2015 roku zostało pozbawionych kilka nowych usług oraz jedna nowa dostawa towaru.

Termin wprowadzenia kasy fiskalnej – nowe usługi

Od kiedy trzeba mieć kasę fiskalną w 2015 roku, jeżeli firma zajmuje się sprzedażą którejś z nowo dodanych usług? Otóż przedsiębiorca świadczący jakąkolwiek z usług dodanych do katalogu wyłączeń, który do końca grudnia 2014 roku mógł korzystać z prawa do zwolnienia, np. ze względu na niskie obroty firmy, musi wprowadzić kasę fiskalną do 1 marca 2015 roku. Obowiązuje go bowiem dwumiesięczny okres liczony od 1 stycznia 2015 roku.

Termin wprowadzenia kasy fiskalnej – nowa dostawa towaru

Inaczej rzecz ma się z nowo dodaną dostawą towarów – dostawą perfum i wód toaletowych. W tym wypadku przedsiębiorca musi rozpocząć ewidencję sprzedaży już od pierwszej transakcji!

Jeżeli w 2015 roku kontynuujesz sprzedaż usługi dodanej do katalogu wyłączeń, na wprowadzenie kasy fiskalnej nie zostało Ci wiele czasu. Urządzenie rejestrujące możesz kupić w wielu punktach, z pewnością, jeśli chodzi o kasy fiskalne Warszawa ma największy wybór, ale możesz też dostać ją w mniejszych miastach oraz oczywiście w Internecie. Chociaż czasu jest mało, warto dobrze się zastanowić, na jakie urządzenia wydamy pieniądze. Jak wybrać kasę fiskalną i nie żałować? Już wkrótce opublikujemy serię artykułów, które pomogą Ci w dobry wyborze.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *